23.06.2014

7 pucharów na Turnieju w Nowej Sarzynie

W Nowej Sarzynie 14 czerwca 2014 roku rozegrana została II edycja Ogólnopolskiego Turnieju karate kyokushin "IKO TATARIA CUP". W zawodach wzięło udział 183 zawodników z 14 klubów: Bielsko - Biała, Brzostek, Tomaszów Lubelski, Jarosław, Krosno, Przeworsk, Zamość, Zielonka, Piaseczno, Chełm, Józefów, Rawa - Ruska z Ukrainy, Michalin i Leżajsk.

Organizatorem był Leżajski Klub Kyokushin Karate. Swoim honorowym patronatem "TATARIĘ CUP 2014" objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Leżajski oraz Ambasada Japonii w Polsce. Sędzią głównym turnieju był Sensei Dariusz Burda 3 Dan.

7 pucharów na Turnieju w Nowej Sarzynie  - zdjęcie w treści

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 9 zawodników oraz senpai Marek Sawczuk jako sekundant. Krośnieńscy karatecy spisali się bardzo dobrze zdobywając 7 pucharów indywidualnie. Podobnie jak na niedawnych zawodach w Krośnie najlepiej zaprezentowały się Oliwia Krupa i Agata Kandefer które wygrały w kata i zajęły 2 miejsca w kumite.

7 pucharów na Turnieju w Nowej Sarzynie  - zdjęcie w treści  nr 1

Miejsca naszych zawodników:

Krupa Oliwia              1 miejsce w kata i 2 miejsce w kumite kadetek młodszych

Kandefer Agata         1 m. w kata i 2 m. w kumite młodziczek

Szybiak Maciej           1 m. w kata chłopców 2005 i młodsi

Pitera Zofia                3 m. w kumite dziewcząt 2005 - 2006

Sawczuk Jeremi          3 m. w kumite juniorów

7 pucharów na Turnieju w Nowej Sarzynie  - zdjęcie w treści  nr 2

Z klubu startowali również: Ryba Jolanta, Szubert Anna, Korona Mateusz i Pikuła Karol.