Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Sanoka do Łodzi. Rozpocznie się 4 lipca na Rynku w Sanoku, a zakończy 7 lipca na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera. Podczas rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów na terenie pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, przemierzając blisko 800 km. Pierwszy etap prowadzi drogami Podkarpacia. Już pierwszego dnia (4 lipca) kolarze przejadą dwa etapy, podczas których swoje umiejętności w sposób szczególny będą mogli zaprezentować przede wszystkim górale. Przed południem zaplanowany został etap Sanok – Sędziszów Małopolski, a popołudniu Strzyżów – Krosno.
Start honorowy pierwszej części zmagań wyznaczono na godzinę 9.55. Kolarze przejadą 91,5 km, a po drodze będą walczyli o zwycięstwo na lotnym finiszu w Brzozowie, premii specjalnej na Rynku w Strzyżowie oraz górskich premiach na ul. 3 Maja w Strzyżowie oraz w Pstrągowej. Na mecie w Sędziszowie Małopolskim powinni zameldować się między godz. 12.13 i 12.20.
Po chwili odpoczynku i czasu na przejazd do Strzyżowa, o godzinie 17.55 (start honorowy) z Rynku wystartuje drugi etap, prowadzący do Krosna i liczący 100 km i 300 metrów. W jego trakcie kolarzy czekają: premia górska w Czarnorzekach, lotny finisz w Rymanowie, a potem dwa podjazdy pod zamek Kamieniec, skąd zawodnicy pojadą na metę w Krośnie, znajdującą się na jednym z najbardziej malowniczych rynków w Polsce. Zakończenie zaplanowano w godz. 20.19-20.34.
– Górale mają szansę pokazać swoją moc, bo ostanie podjazdy są mordercze – mówi Waldemar Krenc, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego MWKSiO. – Wielokrotnie decydowały o ostatecznej klasyfikacji wyścigu.