Miniatura - plakat
17.10.2018

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza po raz trzynasty zaprasza na Festiwal Teatrów Młodzieżowych INNY. Do ścisłego konkursu zakwalifikowało się 9 przedstawień. Teatry zaprezentują się na głównej scenie RCKP, a daje to ogromne możliwości wykorzystania przestrzeni scenicznej i techniki, jaką ta scena dysponuje.

 

Festiwal INNY, zgodnie ze swoją ideą, służy konfrontacji dokonań teatrów młodzieżowych. Jest też okazją do obejrzenia spektakli zaproszonych gości. W tym roku INNY zbiega się z prezentacją Polskiej Sieci Tańca i dwóch spektakli "Poza horyzontem" i "Stymulacja ciała" Kieleckiego Teatru Tańca. To na rozpoczęcie, a na zakończenie swoją nową produkcję zaprezentuje działający przy RCKP Teatr itd.


18 października 2018 (czwartek)

Godzina 9.00
Rozpoczęcie 13. Innego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych

Godzina 9.10
PÓŁNOC - POŁUDNIE
Teatr Studia ZACZAROWANA SZKATUŁKA (Pałac Młodzieży we Lwowie)

Godzina 9.50
SENNIKI
Teatr A PROPOS (Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem)

Godzina 10.35
NARECZENA Z PRYDANYM
Muzyczno-Dramatyczne Studio TEREMOK (Miejskie Centrum Twórczości Artystycznej)

19 października 2018 (piątek)


Godzina 10.00
ANIOŁ
Teatr NERO (Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach)

Godzina 10.35
A TY?
Teatr NOTOCO (Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku)

Godzina 11.15
SZARLATANY POLSKIE
Teatr PLASTER (Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu)

Godzina 12.00
FARTUCHY I KORONA
Teatr ARTYSTOKRACI (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku)

Godzina 15.00
Forum INNE Teatralne
Prowadzenie: Sławomir Woźniak

20 października 2018 (sobota)

Godzina 10.00
MIĘDZY SNEM A DNIEM
Teatr Formy PARRA (Ustrzycki Dom Kultury w Ustrzykach Dolnych)

Godzina 11.10
ZAŁOGA G-MOLL
Teatr PRÓG (Wadowickie Centrum Kultury w Wadowicach)

Godzina 12.30
ROMEO, JULIA I INNI, CZYLI RZECZ O OBLICZACH NAMIĘTNOŚCI
Gość festiwalu Teatr itd. (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie)

Godzina 13.00
Ogłoszenie wyników 13. Innego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych


OPISY SPEKTAKLI

PÓŁNOC - POŁUDNIE
Teatr Studia ZACZAROWANA SZKATUŁKA (Pałac Młodzieży we Lwowie)

Instruktor zespołu: Olena Milewska
Autor: wg Liliany Bardijewskiej „Koronki i kordonki”
Reżyseria: Olena Milewska
Scenografia: Olena Milewska
Muzyka: dobór muzyki do spektaklu Olena Milewska
Choreografia: Sergij i Ludmiła Grygorowycz

Teatr pracuje przy Pałacu Młodzieży we Lwowie od 2002 roku. Uczestniczy w międzynarodowych festiwalach w Polsce, Litwie, Estonii, Słowacji i Białorusi.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści


O spektaklu
Spektakl powstał wg sztuki Liliany Bardijewskiej „Koronki i kordonki”. Dwa światy Północ i Południe, czerń i kolor, mróz i upał, woda i ogień. Tak różne i nie podobne, rozdzielone nienawiścią. Co może ich połączyć? Może miłość?

---

SENNIKI
Teatr A PROPOS (Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem)


Instruktor zespołu: Maciej Szukała
Autor: Maciej Szukała na podstawie tekstów Olgi Tokarczuk, Manifestu Futurystów Polskich oraz tekstów własnych zespołu
Reżyseria: Maciej Szukała
Scenografia: Maciej Szukała
Muzyka: TSA, The Cure

Grupa powstała w 2009 roku. Na zajęciach młodzież poznaje sposoby posługiwania się ciałem i głosem, uczy się jak łączyć tekst z ruchem, pracuje z rytmem i przestrzenią, ćwiczy pamięć oraz udoskonali umiejętności patrzenia i słuchania. W spektaklach grupy najważniejszy jest ruch sceniczny, wielorakie użycie rekwizytu i przekaz emocjonalny skierowany w stronę widza.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 1


O spektaklu
Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie fragmentów książki „Dom dzienny, dom nocny” Olgi Tokarczuk, manifestu polskich futurystów i tekstów własnych zespołu. Siedem młodych dziewczyn zastanawia się nad tajemnicą snu, jego ukrytymi znaczeniami, tłumaczeniami i marzeniami sennymi. Dla nich oknem na świat jest Internet. Tam, w sieci znajdują anonimowe sny różnych osób…


Czy nasze „nocne widzenia” są indywidualne, czy tworzą tylko małą część większej zbiorowości? Czy sny pozwalają nam lepiej zrozumieć nasze emocje, stać się lustrem naszego życia wewnętrznego czy mogą pomóc zrozumieć przyszłość bądź ją przepowiadać? „Senniki” to również spektakl o przechodzeniu z okresu dzieciństwa do młodości. Młode aktorki zastanawiają się nad swoją przyszłością, snują dalekosiężne plany, mają swoje dylematy i rozterki… i idealistycznie chcą zmieniać świat! Spektakl otrzymał I Nagrodę podczas 22. Zamkowych Spotkaniach Teatralnych „O Laur Złotego Gargulca” w Szydłowcu.
---

NARECZENA Z PRYDANYM
Muzyczno-Dramatyczne Studio TEREMOK (Miejskie Centrum Twórczości Artystycznej)


Instruktor zespołu: Valentina Potseluewa
Reżyseria: Valentina Potseluewa
Scenografia: Valentina Potseluewa
Muzyka: z filmu „Dzewczyny”

Muzyczno-dramatyczne Studio TEREMOK zostało założone w 1993 roku. Dyrektorem artystycznym jest Valentina Potselueva. Zespół składa się z 75 dzieci, należących do trzech grup wiekowych: młodszej, średniej i starszej. Teatr aktywnie pracuje nad estetycznym wychowaniem młodzieży do uczestnictwa w kulturze. Zespół jest regularnym gościem w szkołach i placówkach oświatowych, obozach dla dzieci i ośrodków zdrowia. Teatr bierze udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą. Co roku uczestniczy w Miejskim „Dniu Teatru”.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 2


O spektaklu
Komedia liryczna „Nareczena z prydanym” powstała z inspiracji filmem „Dziewczyny”. Historia rozgrywa się w latach sześćdziesiątych. Reżyser przybywa do wioski z ekipą kinową, aby nakręcić film. Podczas zdjęć próbnych i castingu, występuje wiele sytuacji ujawniających charakter postaci. Zabawne momenty przeplatają się, zacierając granicę między filmem a życiem.

---

ANIOŁ
Teatr NERO (Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach)


Instruktor zespołu: Arkadiusz Jurek
Reżyseria: Arkadiusz Jurek
Scenografia: Arkadiusz Jurek
Muzyka: Maria Bober

Teatr Nero powstał w roku 2010 jako próba poszukiwania nowych technik, form i środków wyrazu artystycznego oraz celem wdrożenia w tryb edukacji teatralnej młodzieży. Połączenie światła, plastyki i muzyki stały się ożywczym tchnieniem, otwierającym pracę instruktora na nowe eksperymenty, dla młodzieży zaś możliwością do wyrażania swojej kreatywności. Pierwszy eksperyment ze światłem UV zrodził krótką etiudę pt. „Zaczarowana orkiestra”. W procesie kolejnych twórczych poszukiwań powstaje widowisko pt. „Krótka historia o…”, stająca się początkiem długiej przygody w świecie teatru czarnego…ale i nie tylko. W nadchodzącym sezonie teatralnym miała bowiem powstać wyjątkowa kumulacja, a mianowicie połączenie teatru żywego planu, teatru cieni i teatru czarnego. Eksperyment zaowocował przedstawieniem „Ala ma sen”, który przyniósł zespołowi dwa WYRÓŻNIENIA oraz III NAGRODĘ na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Inscenizacje” w Lublinie.
Kolejnym wyzwaniem był spektakl autorski „Szafa” inspirowany „Opowieściami z Narni”, ukazujący zaczarowany świat szafy. Spektakl nagrodzono wieloma nagrodami, w tym I MIEJSCEM na przeglądzie „Scena Młodych” w Lublinie, WYRÓŻNIENIEM na 12 INNYM Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych w Krośnie oraz WYRÓŻNIENIEM instruktorskim dla Arkadiusza Jurka w przeglądzie „Sezon” w Lublinie.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 3


O spektaklu
„Anioł” to spektakl autorski opowiadający o dziewczynie, która straciła matkę. Jej ból po stracie bliskiej osoby doprowadza ją do niekontrolowanych zachowań, których konsekwencją staje się depresja. Podarowany przez matkę medalik, nie daje jej jednak zapomnieć o miłości, która łączyła ją z najukochańszą osobą. Publiczność poznaje historię dziewczyny, ukazaną w technikach: żywego planu, teatru cieni oraz teatru czarnego, z których każda jest odzwierciedleniem innej rzeczywistości: teraźniejszości - świata bytowego, retrospekcji - przeszłości oraz niewidzialnego - świata duchowego! Miłość matki znajdującej się w innym wymiarze, staje się siłą do przezwyciężenia zła i wyjścia dziewczyny z tęsknoty, choroby i fałszywych namiastek wolności, ku wolności prawdziwej.

---

A TY?
Teatr NOTOCO (Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku)


Instruktor zespołu: Monika Nitkiewicz
Autor: Monika Nitkiewicz i zespół
Reżyseria: Monika Nitkiewicz
Scenografia: Monika Nitkiewicz i zespół
Muzyka: Maciej Mitrut i zespół
Choreografia: Zuzanna Gajewska, Olga Nitkiewicz, Maja Saj

Teatr NOTOCO działa w Centrum Kultury i Promocji od 2011 roku. Prowadzony jest przez instruktora teatralnego -Monikę Nitkiewicz. Spektakle tworzone są w oparciu o autorskie scenariusze, w których uczestnicy zajęć biorą aktywny udział przy ich realizacji. „A ty?” to jej ósmy spektakl. Bierze udział w przeglądach i festiwalach na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Nagradzana i wyróżniana za spektakle: „Klątwa” (2014), „Błąd” (2015) „Szepty” (2016), „Cisza” (2017).

 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 4
 

O spektaklu
„A ty?” to spektakl poruszający, za pomocą teatralnej metafory, problem molestowania. Problem powszechny i wstydliwy, „zamiatany pod dywan” i lekceważony. Czyniący spustoszenie w umyśle młodego człowieka, którego dotyka. Dlaczego społeczeństwo piętnuje i oskarża osoby poszkodowane, dlaczego nie wierzy tym, których to dotknęło? Teatr NOTOCO próbuje zmierzyć się z tematem, sięgając po środki teatru plastycznego, lalkowego i elementów tańca, gdzie baśń o Czarnoksiężniku przeradza się w dramat dziewczyny. Niewinna dziecięca zabawa odkrywa mroczne tajemnice, w które nikt nie chce uwierzyć. Czy nas też pozostawi obojętnymi na tragedie, które być może rozgrywają się za sąsiednimi drzwiami? „A ty czy też? Odwrócisz swoją twarz, to kłopot nie twój, własne problemy masz…”. Spektakl „A ty?” zdobył nagrodę na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie, II nagrodę na Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty, Grand Prix na Wojewódzkich Prezentacjach Teatralnych Zwierciadła, II nagrodę na Ogólnopolskich Zwierciadłach oraz II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek.

---

SZARLATANY POLSKIE
Teatr PLASTER (Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu)

Instruktor zespołu: Paweł Sroka
Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński
Reżyseria: Paweł Sroka
Scenografia: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut

Teatr Plaster działa od 12 lat przy MOK w Jarosławiu. W trakcie tego czasu instruktor i jego młodzież spróbowali niemal wszystkich form wyrazu teatralnego i wyszło, że najbliżej im do nieskrępowanej humorzastej, nie zawsze czystej formy. Teatr Plaster jest gospodarzem Jarosławskiego Przeglądu Teatralnego „Na Dziedzińcu”, a także Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form „drobny”. Wciąż zaprasza młodych ludzi do uczestnictwa w zajęciach, warsztatach i przedstawieniach.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 5


O spektaklu
„Szarlatany Polskie” to spektakl stworzony na podstawie tekstów K.I. Gałczyńskiego. Zabawa ponadczasowej Zielonej Gęsi, wierszach i myślach Gałczyńskiego oraz skojarzeniach, porównaniach i spostrzeżeniach zespołu. Za pomocą Zielonej Gęsi młodzi artyści próbują zmierzyć się z problemem kłótni i waśni narodowych, tych przeszłych, obecnych i nieuniknionych, przyszłych. W trakcie trwania spektaklu widz dowie się też „czym jest życie ludzkie bez parówek” i jakie są „sprawy drobne.”

---

FARTUCHY I KORONA
Teatr ARTYSTOKRACI (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku)


Instruktor zespołu: Elżbieta Michalik
Autor: Elżbieta Michalik i Kacper Klich
Reżyseria: Kacper Klich
Scenografia: Kacper Klich i Rafał Szczygieł

Grupa Teatralna ArTystokraci działa od 2014 roku przy Domu Kultury w Brzostku. Wiodącym motywem jej aktywności jest ukazanie na scenie historycznych wydarzeń oraz obyczajowości minionych epok. Scenariusze sztuk są zwykle autorskie, omawiane z grupą w trakcie prób. W ten sposób powstały takie spektakle jak: „Hrabina”, „Desiree”, „Fartuchy i korona” oraz tegoroczny spektakl „Żołnierka”, mający na celu uświetnienie 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Reżyserem w zespole jest Kacper Klich, wieloletni uczestnik zajęć teatralnych w brzosteckim domu kultury, laureat przeglądów teatralnych, twórca licznych scenografii i kostiumów. Grupa liczy dziesięć osób i w większości są to uczniowie szkół średnich. Przez wieloletnią i wytężoną pracę zdobyła sobie renomę mocnego, ambitnego teatru amatorskiego, którego długo wyczekiwane spektakle przyjmowane są owacjami na stojąco.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 6


O spektaklu
„Fartuchy i korona” to spektakl zainspirowany anegdotami oraz opowieściami o królu Janie III Sobieskim oraz jego małżonce, królowej Marii Kazimierze. Jego premiera odbyła się w czerwcu 2017 roku. Autorski scenariusz, tej historycznej komedii kostiumowej, powstawał w oparciu o najmniejsze wzmianki, podania czy historie związane z tajemnicami wilanowskiego pałacu oraz życia dworskiego. Natomiast kanwą jest wyjazd króla Sobieskiego pod Wiedeń, w obronie Europy przed najazdem wojsk tureckich. W tym czasie Maria Kazimiera wyjeżdża do nowo wybudowanego pałacu w Wilanowie, gdzie oczekiwać będzie powrotu małżonka. Królowa zostaje sama, skazana na towarzystwo osobistych, niesfornych kucharek oraz polsko- francuskich dworzan. Nagle w pałacu zaczynają dziać się dziwne, niepokojące rzeczy, coś ginie, ktoś znika, brakuje królewskiej korespondencji. Czy ta historia ma prawo się dobrze zakończyć?

---

MIĘDZY SNEM A DNIEM
Teatr Formy PARRA (Ustrzycki Dom Kultury w Ustrzykach Dolnych)


Instruktor zespołu: Grażyna Kaznowska
Autor: Grażyna Kaznowska, Małgorzata Rydlewska
Reżyseria: Grażyna Kaznowska
Scenografia: Małgorzata Rydlewska
Muzyka: kompilacja muzyki Iwo Sobusiak
Choreografia: Małgorzata Rydlewska
Ruch sceniczny: Grażyna Kaznowska

Teatr Formy PARRA działa od 20 lat, przy Ustrzyckim Domu Kultury. Jego założycielką i prowadzącą jest reżyser - Grażyna Kaznowaska. Teatr skupia wokół siebie młodzież i osoby dorosłe, zwłaszcza wywodzące się z terenu Bieszczadów. Wielokrotnie reprezentował miasto na różnych wydarzeniach artystycznych poza granicami Polski, m.in. Bruksela, Namur, Kavala, Bukareszt, Odessa, Jałta, Bakchczisaraj itd., jak też na festiwalach i wydarzeniach teatralnych ogólnopolskich, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 7
 

O spektaklu
Spektakl „Między snem a dniem” jest taneczno-ruchową opowieścią o pragnieniach i marzeniach sennych młodych ludzi, którzy niejednokrotnie we współczesnym świecie żyją w różnych osaczeniach, utartych schematach i negatywnych wzorcach. Jest spektaklem z pogranicza teatru tańca, formy oraz osoby i wyobraźni. Premiera spektaklu odbyła się w trakcie jubileuszu teatru w kwietniu 2018 roku w Ustrzykach Dolnych, a prezentowany był m.in. na międzynarodowych imprezach: Gwiezdne Dzieci i Akermański Polonez, w sierpniu bieżącego roku nad Morzem Czarnym w Odessie i Zatoce.

---

ZAŁOGA G-MOLL
Teatr PRÓG (Wadowickie Centrum Kultury w Wadowicach)


Instruktor zespołu: Bartosz Nowakowski
Autor: spektakl autorski
Reżyseria: Bartosz Nowakowski
Scenografia: zespół
Muzyka: zespół
Choreografia: Bartosz Nowakowski i zespół

Teatr, oprócz tworzenia spektakli i uczestniczenia w festiwalach oraz projektach w kraju i za granicą, przede wszystkim prowadzi edukację teatralną. Grupa jest otwarta dla wszystkich powyżej 14 roku życia. Swoje spektakle prezentował w kilkudziesięciu miejscach w Polsce i Europie, będąc gościem innych teatrów i festiwali. Zespół zdobył wiele prestiżowych nagród zarówno za spektakle, jak i za indywidualne kreacje aktorskie, muzykę, choreografię oraz reżyserię. „Próg” współpracuje między innymi z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, Europejskim Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i wieloma innymi instytucjami w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Danii, Hiszpanii i Albanii. Adepci teatru są studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wrocławiu i Europejskiej Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice” lub ukończyli te szkoły i kontynuują swoje ścieżki zawodowe w innych teatrach. Aktorzy teatru to również niezależni artyści, z bardzo różnych środowisk, począwszy od muzyków, choreografów, aktorów, animatorów, plastyków, w różny sposób związanych z działalnością teatralną. Są oni również inicjatorami festiwali, pikników, nowych grup teatralnych, autorami dwóch albumów muzycznych, bohaterami prac magisterskich, publikacji, artykułów, a nawet filmu dokumentalnego o ich twórczości. Niezmiennie, od początku powstania, oprócz pracy scenicznej, skupiają się także na aktywności społecznej, w wymiarze kulturowym i edukacji różnych form artystycznych. Przez kilka lat „Próg” funkcjonował także w formie stowarzyszenia, a obecnie teatr przeszedł pod całkowitą pieczę Wadowickiego Centrum Kultury i swą działalność skupia na teatralnej pracy z młodzieżą, tworząc kolejne spektakle. Reżyserem spektakli i prowadzącym grupę, założycielem Teatru PRÓG (2005) i Stowarzyszenia „Grupa PRÓG” jest Bartosz Nowakowski.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 8
 

O spektaklu
Pewnego dnia do pokoju młodej dziewczyny wpada przez dziurę w ścianie tajemnicza załoga nieprawdopodobnego statku. Ich wspólna podróż jest naszym głosem w trudnym temacie zaburzeń psychicznych, które dotykają coraz większej ilości coraz młodszych ludzi, a zgodnie z danymi WHO, staną się główną chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Chcemy jednak w tych trudnościach widzieć szansę na rozwój, szansę, by potraktować swój rozbity wewnętrzny obraz świata jak mozaikę i zacząć odpowiedzialnie budować fascynujący pejzaż własnych priorytetów, na miarę naszych marzeń, wierząc, że tylko tak można zbudować lepszy świat.

---

ROMEO, JULIA I INNI, CZYLI RZECZ O OBLICZACH NAMIĘTNOŚCI
Gość festiwalu Teatr itd. (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie)


Teatr i.t.d. działa od 1999 roku przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Grupa zrealizowała spektakle: „Jestem”, „Jako III e”, „Ono”, „Stopklatka”. 20 czerwca 2018 roku miała miejsce premiera przedstawienia „Romeo, Julia i inni, czyli rzecz o obliczach namiętności”. Spektakl powstał na podstawie autorskiego pomysłu i scenariusza. Małgorzata Baranowska o spektaklu pisze: „Od 1597 roku, czyli od chwili kiedy historia miłości kochanków z Werony ukazała się drukiem, ich losy inspirują poetów, kompozytorów, malarzy, filmowców, tancerzy, aktorów i reżyserów. Pełne namiętności, uniesień i rozpaczy losy Romea i Julii nie mogły ominąć Teatru i.t.d.. Scenariusz pełen jest zaskakujących skojarzeń i volt w toku kojarzenia zdarzeń”.
 

13. INNY FESTIWAL TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH - zdjęcie w treści  nr 9

 

KOMISJA ARTYSTYCZNA

Tadeusz Rybicki
Absolwent PWST Wrocław wydział aktorski, aktor, reżyser, autor bajek dla dzieci. Współzałożyciel teatru CINEMA, prowadzi również teatr osób uzależnionych Karawana. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Agnieszka Jakubik
Animatorka kultury, instruktorka teatralna, polonistka. Doświadczenie teatralne zdobywała w Teatrze im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze, pracując jako adeptka sztuki aktorskiej. Od wielu lat pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach jako instruktor teatralny i animator kultury, prowadzi grupy teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Henryk Wichniewicz
Pracę instruktora teatralnego w domu kultury, później Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie rozpoczął w 1973 roku. W latach 1980-1983 pracował w Mielcu, gdzie prowadził Teatr Dramatyczny, Teatr Młodzieżowy TD, Teatr Dziecięcy TD. Projektuje i realizuje scenografię i plastykę sceny w reżyserowanych przez siebie przedstawieniach. Równocześnie jego wielką pasją są sztuki plastyczne. Jednocześnie jako pasjonat teatru organizuje konkursy recytatorskie, przeglądy i festiwale teatralne. Jest twórcą Krośnieńskich Spotkań Teatralnych, festiwalu teatrów dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych PUCHAR UŚMIECHU, Festiwalu Teatrów Młodzieżowych INNY, konkursu mówienia wierszy przez najmłodszych ŻACZEK PRZEDSZKOLACZEK, konkursu recytatorskiego Tropem Współczesnej Poezji. Założył i od kilku lat z sukcesem prowadzi grupy teatralne: dziecięcy Teatr KRASNAL, teatr młodzieżowy MASKA, teatr dziecięcy MINIATURA i młodzieżowy teatr „itd…”.

WYDARZENIE FACEBOOK
 

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 18-20 października 2018 r.*
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
------
*Godziny rozpoczęcia poszczególnych spektakli są orientacyjne i mogą ulec zmianom.
 

Zapisz sie do newslettera Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

herb.png [21.51 KB]

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 430 01
um@um.krosno.pl

Kontakt z Inwestorami
Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno
ul. Lwowska 28a

tel. 13 47 43 301
ri@um.krosno.pl

Informacja Kulturalno-Turystyczna

38-400 Krosno
ul. Blich 1

tel/fax. 515 252 776
pikt@muzeumrzemiosla.pl

- otwiera się w nowej karcie